Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#1 2014-04-07 20:21:59

_E_

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-24
Posty: 8
Punktów :   

Słownik pojęć - czy istotny?

Ostatnio mam wrażenie, że ludzie zapominają o istnieniu słowników i definicji; a ze względu na to że sami określamy to, jak nasza relacja ma wyglądać, mam również wrażenie że ludzie uważają że można mieszać wszystkie pojęcia i definiować wszystko tak jak się im podoba.
Postanowiłem zatem założyć ten wątek po to by poznać wasze zdanie na ten temat oraz by (być może) wyprostować pewne rzeczy, gdyż przewijają się one przez wiele miejsc tego forum (a niestety aby móc się skutecznie komunikować, musimy mieć zbliżony znaczeniowo system pojęć).
Chciałbym podkreślić, że nie mam zamiaru odbierać nikomu prawa do wypowiadania się, dzielenia się przemyśleniami i przeżyciami - chciałbym tylko, byśmy czasami zastawiali się nad pewnymi kwestiami i by ludzie dookoła wiedzieli o czym mówimy.

Tak więc związek BDSM to związek który zawiera w sobie B i D i S i M. Gdy nie ma któregoś z tych elementów to jest to związek D/S, S/M, może być to też forma GL, DD i wiele innych.
Pomimo tego, że dana kobieta dostaje karę za złe zachowanie, to nie daje to jej (ani postronnemu obserwatorowi) prawa do określania się (takiej kobiety) mianem uległej - może ona być jedynie ofiarą przemocy domowej.
Są ludzie których moim zdaniem można określić jako _prawdziwy_ sadysta, masochista, uległy itd.
Prawdziwy masochista to ktoś, kto faktycznie jest masochistą - nie jest wirtualną istotą która realnie nigdy nie poczuła bólu i dzieli się rzeczami wyczytanymi "gdzieś tam"...
Prawdziwa uległa to ktoś, kto faktycznie jest uległy - aż strach ile lasek (słowo użyte celowo) pisze jak to są bardzo uległe w stosunku do swojego domina, ale tak naprawdę to tym dominem jest jej facet który prowadzi sesję tylko wtedy i tylko w taki sposób w jaki _pozwoli_ mu na to ta "uległa".
To nie ma nic wspólnego z uległością. To jest laska która lubi poczuć się zdominowana ale tylko tak i tylko wtedy kiedy ma na to ochotę - to nie uległość bez względu na to, co jej się wydaje lub jak oni to sobie nazywają (i mają do tego prawo oczywiście).

Piszę też o tym dlatego, gdyż wiele takich ludzi dzieli się swoimi "mądrościami" w Internecie a wtedy Ci co mają jakieś pojęcie o danej relacji aż łapią się za głowy, a młode (nie zawsze) osoby które chciały by się czegoś dowiedzieć lub coś poznać mają problem, by chociażby dowiedzieć się tego do jakiego związku im bliżej (a co za tym idzie nie wiedzą gdzie i jakich informacji mają szukać).

Wystarczy zajrzeć do słownika by dowiedzieć się co znaczy słowo uległa, niewolnica, masochistka itp, wystarczy troszkę pomyśleć, by zauważyć różnicę i dowiedzieć się czym dana osoba powinna się cechować.
Dzięki takim pojęciom wiemy czego w danym momencie się spodziewać i jest to spore ułatwienie (spróbujcie znaleźć stacje kolejową pytając ludzi o "środek transportu" bo przecież jedno mieści w sobie drugie a będziecie wiedzieli co mam na myśli). Tak więc czasami gdy człowiek przegadał godzinę z "Masochistką_Marysią" by dowiedzieć się że w zasadzie to nie kręci ją ból, ale lubi jak nad nią facet podominuje, i w zasadzie to ona by chciała związku D/u, to aż się wszystkiego odechciewa.

Osobiście również uważam, (pozwólcie że posłużę się przykładem) że nie powinno się podawać za profesjonalnego rajdowca i dzielić się technikami rajdowymi jak się jeździ maluchem na łysych oponach i ściga się z kolegami po łące a w sygnaturce ma się wpisanego Nissan GT-R bo o takim się marzy.

Offline

 

#2 2014-04-08 20:43:46

 chococarmel

Dyskutant

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 338
Punktów :   

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

_E_ napisał:

Tak więc związek BDSM to związek który zawiera w sobie B i D i S i M. Gdy nie ma któregoś z tych elementów to jest to związek D/S, S/M, może być to też forma GL, DD i wiele innych.

Pod praktycznie wszystkim mogę się podpisać, jednak akurat co do tej wypowiedzi mam inne zdanie. Cytując wikipedię :

BDSM – skrótowiec pochodzący od słów „związanie” i „dyscyplina” (ang. bondage & discipline, B&D), „dominacja” i „uległość” (ang. domination & submission, D&s, D/s), sadyzm i masochizm (ang. sadism & masochism, S&M).

Nie uważam, żeby każda uległa była masochistką, a Pan - sadystą.

Ostatnio edytowany przez chococarmel (2014-04-08 20:44:44)

Offline

 

#3 2014-04-08 23:12:46

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

Od siebie dodam jeszcze tylko tyle, że nie rozumiem skąd u ludzi taka potrzeba nadawania sobie "tytułów". Jeżeli robię to co robię i jestem z tym szczęśliwa to wcale nie muszę nazywać siebie uległą jeśli nią nie jestem.
Potem widzi się dziewuchę która z dumą stwierdza: "tak, lubię dostać dwa razy w tygodniu w dupę, ale tylko palcatem bo wtedy jest fajnie. Mój pan robi mi to tylko wtedy, kiedy mam na to ochotę, bo inaczej przecież to już byłaby przemoc! Ale wiecie, moja uległość jest taka piękna".
Ani ona nie jest uległa ani on dominujący. Po prostu jedno drugiemu lubi zlać dupę i tyle.
I tak jak napisał _E_, mówić mogą sobie wszystko i nazywać jak chcą, ale wcale to nie znaczy że tak faktycznie jest.

Offline

 

#4 2014-05-05 21:54:17

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

Nazwy mają swoją moc, sprawiają, że "rzeczy" i "pojęcia" zmieniają się w "Rzeczy" i "Pojęcia". Nobilitują, sprawiają, że osoby podpisujące się pod tymi nazwami czują wspólnotę, dowartościowują się lub karmią swoją próżność.

Ale z drugiej strony słowa mają tylko taką moc jaką im przypiszemy. Dla mnie osobiście BDSM to zbyt płytkie pojęcie, nie mieści w sobie wszystkich odcieni i niuansów, nienazwanych emocji, powidoków... i przedwidoków. Jeśli już, to chętniej używam słowa Klimat, jest pojemniejsze, mniej określone, rozpływa się na brzegach z jednej strony wtapiając się w codzienność, z drugiej w czystą magię.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#5 2014-11-17 14:26:10

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

Ostatnimi czasy spotkałam się z opinią, że tak naprawdę to definicje i znaczenia tworzone są przez ludzi, w związku z czym możemy używać słów dowolnie, z czasem zmieniając ich powszechne rozumienie. Według teoretyków języka angielskiego wiele słów raz na jakiś czas zmienia swoje znaczenie na zupełnie przeciwne - podobnie może to wyglądać z definicjami.

Jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy rzeczywiście można/trzeba przedefiniowywać to co już istnieje na rzecz rozwoju?

Offline

 

#6 2014-11-18 18:09:14

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

Tak dzieje się od zawsze.
Wszyscy znamy słowo "kpiarz" czy "kiepski". Jednak mało kto wie, że "kiep" to dawne słowo na określenie... hmmm... cipki.
Tudzież powszechnie szanowane słowo "kobieta" wywodzi się od "kob", czyli chlew. Niegdyś czcigodne panie określano mianem niewiasty czy białogłowy, zaś "kobiety"... to były panie niezbyt czcigodne.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#7 2014-11-24 01:13:02

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

To że coś się dzieje, to jeszcze nie znaczy że jest to zjawisko pozytywne ;-) Główny argument anty-tradycjonalistów.

Ja osobiście uważam, że jest to raczej negatywne zjawisko. Nie mam nic przeciwko powstawaniu nowych słów, czy wychodzeniu z użycia starych. Nawet nie mam nic przeciwko temu, że przyswajamy do języka słowa z języków obcych (patrz np. eventy). Jednakże zmiana znaczenia słowa od zawsze kojarzyła mi się z niedouczeniem. Pojawia się jakaś osoba (czy to sławna, czy młoda - ewentualnie obydwa) i zaczyna w sposób niewłaściwy używać jakiegoś wyrazu, to się przyjmuje i tak o to otrzymujemy przedefiniowany, nowy twór.

Offline

 

#8 2014-12-15 13:06:50

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

Język jest żywym tworem. Zgadzają się z tym nawet autorytety, choćby Pro. Miodek.
Nic na to nie poradzimy.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#9 2014-12-17 14:53:04

malenstwo

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 81
Punktów :   

Re: Słownik pojęć - czy istotny?

Definicje, słowa,  znaczenia słów... Czasami lepiej nie nazywać,  nie definiować,  nie szukać odpowiednich słów. Za dużo jest wszystkiego,  za dużo gadania, zbyt wiele znaczeń. Zbyt dużo słów,  do których człowiek dostosowuje siebie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adsumus.pun.pl www.6brygada.pun.pl www.narutoxgierka.pun.pl www.forumquendi.pun.pl www.tempusnostrumest.pun.pl