Forum BDSM

Uległość? Dominacja? To dopiero początek drogi...

Ogłoszenie

UWAGA!!

Do regulaminu dodałam 2 dodatkowe punktu, w związku z tym zamieszczam cały regulamin ponownie poniżej.

REGULAMIN:

1. Jako użytkownik, musisz mieć skończone 18 lat.
2. Rozmowa na forum służy wymianie poglądów w sposób kulturalny.
3. Forum nie jest portalem randkowym, każdy użytkownik może zamieścić jedno ogłoszenie.
4. Każdy, kto rejestruje się na forum jest zobowiązany do przywitania się z użytkownikami w odpowiednim dziale.
5. Zabrania się umieszczania linków w podpisach/sygnaturach postów (chyba, że link jest bezpośrednio związany z treścią postu).
6. Użytkownicy, którzy pojawiają się na forum tylko w celach reklamowych, zostaną upomnieni, a następnie usunięci z forum.
7. Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca od rejestracji nie umieszczą postu powitalnego, zostaną usunięci z szeregu użytkowników.

W razie potrzeby zapraszam do kontaktu: kalirrka@gmail.com

#41 2014-04-17 18:04:45

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

To, że kara była nieudolna to jeszcze nie znaczy że założenie nie było zgodne z założeniami kary ;-)

Co do cytatu, to może była to moja nadinterpretacja, ale wydaje mi się, że skoro kiedy robisz coś się źle to od razu czujesz się z tym nie ok, to sam czyn jest dla Ciebie motywatorem do poprawy, a nie kara którą za niego otrzymasz. Bo jak sama napisałaś Twoje odczucia są od kary niezależne i rozgrzeszenie otrzymujesz, gdy Twoje zachowanie się poprawia, a nie kiedy Pan Ci wybaczy. Dobrze zrozumiałam?

Offline

 

#42 2014-04-17 18:40:21

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

A więc rozmawiamy o założeniach a nie o faktycznym wpływie kary i tym czy ona faktycznie jest czy nie?
Bo trochę się pogubiłam.

Nie zawsze kiedy robię coś niezgodnie z zaleceniami Pana jest dla mnie czymś co robię źle, nie wszystko robię świadomie źle. Wszystko zależy od sytuacji.
Kara jest motywatorem, bo daje takiego kopniaka, jest dodatkowym bodźcem (a raczej chęć uniknięcia jej) do tego, żeby się spiąć i w przyszłości już nie popełniać tego samego błędu.
Dla mnie rozgrzeszeniem nie jest tylko to, że się poprawia zachowanie. Na rozgrzeszenie ( czy też oczyszczenie z "zarzutu") ma wpływ wiele czynników takich jak samozadowolenie, zadowolenie Pana, Jego słowa, ogólna poprawa, wyciagnięcie wniosków itd.

Offline

 

#43 2014-04-17 23:16:47

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Cały czas rozmawiamy tutaj o założeniach i czy w danym konkretnym przypadku założenia są realizowane czy nie.

Widzisz, i tutaj dochodzimy do tego, że sama musisz ocenić czy Ty konkretnie jesteś karana w myśl takiej a nie innej definicji, jakie są Twoje pobudki, odczucia, przemyślenia. Mój Pan wie jak było ze mną - ale każdy ocenia to sam

Offline

 

#44 2014-04-17 23:41:00

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Ja się poddaje.
Na szczęście ja nic nie muszę oceniać, bo po pierwsze ocena należy do Pana nie do mnie, a po drugie wolę praktykę od teorii. I wydawało mi się, że rozmawiamy o stanie faktycznym o tym jak jest i czy kary istnieją w relacji BDSM, a nie wiedziałam, że bawimy się w filozofów i to czy kary istnieją w wyidealizowanym BDSM.
Więc ostatnie moje zdanie w tym temacie: W idealnej relacji BDSM, gdzie uległa jest tak oddana, pokorna i posłuszna, że już bardziej się nie da kary (zgodne z ich definicją i założeniami) nie istnieją. W naszej relacji ( mojej i Pana) na szczęście istnieją.

Offline

 

#45 2014-04-17 23:51:37

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Ale Łasiczko, chyba nie bardzo rozumiem czemu się denerwujesz - albo może ja Cię źle odbieram?

Ba! Moim zdaniem teorią powinna mieć przełożenie na praktykę i nie uważam, jakoby brak kar w BDSM był stanem idealności czy stanem w którym BDSM jest "wyidealizowane". A nazywanie pewnych rzeczy pozwala nam poznać siebie i własne podejście

Ja np. dzięki tej dyskusji uświadomiłam sobie jak moje podejście się zmieniło na przełomie tych lat i że na początku były poważne do powody do karania mnie.

Offline

 

#46 2014-04-18 00:25:20

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Nie denerwuję się, raczej poddaje
Teoria bardzo rozmywa się z praktyką w większości dziedzinach życia. I tutaj też tak jest.
I ja z kolei uważam, że założenie, że w BDSM nie ma kar, bo Uległa powinna zachowywać się w taki sposób, żeby spełniać oczekiwania Pana i zachowywać się tak by nie miał powodów do karania jest stanem w pewnym sensie idealnym.

Poza tym napisałaś, że kara jest tylko wtedy, jeśli to właśnie ona powoduje, że postępuje się tak a nie inaczej. Napisałaś to jako argument, że kary są wbrew  osobie karanej i nie można wpisać w definicję kary działania, które jest pożądane. Po czym ja zażartowałam, że w więzieniach ludzie siedzą w nagrodę ( bo po odbyciu "kary" ich działanie jest takie samo, a niektórzy wręcz chcą tam trafić) czyli nie jest to dla nich kara ( przynajmniej wg. definicji). A Ty mi piszesz o założeniach... coś chyba sie nie zgrywa.
I w takim razie mimo tego, że nie zrezygnowałabym z kar i uważam, że sa potrzebne ( czy wg Ciebie są przeze mnie pożadane) to to i tak i tak z założenia są kary.Albo w drugą stronę: ludzie w więzieniach są na wymarzonych wakacjach i nie odbywają kary

Offline

 

#47 2014-04-18 10:47:15

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Łasiczka napisał:

bo Uległa powinna zachowywać się w taki sposób, żeby spełniać oczekiwania Pana i zachowywać się tak by nie miał powodów do karania jest stanem w pewnym sensie idealnym.

Tak, ale to nie chodzi o to, że ona się ZACHOWUJE tak, że nie ma powodu jej karać. To chodzi o to, że daje z siebie 100% (niech Ci już będzie ) ku temu żeby to zrobić, a to że dzisiaj nie wyszło a tutaj się nie udało - jejku, nikt nie jest doskonały i każdy popełnia błędy. Ale moim zdaniem jeżeli uległa daje z siebie 100% to za co powinna być ukarana? Za to że dała z siebie wszystko? To chyba byłoby trochę nie ok... Pan powinien wymagać rzeczy, które da się osiągnąć - chyba że ma w tym jakiś cel, ale to w ogóle inna bajka jest.

Łasiczka napisał:

że w więzieniach ludzie siedzą w nagrodę ( bo po odbyciu "kary" ich działanie jest takie samo, a niektórzy wręcz chcą tam trafić) czyli nie jest to dla nich kara ( przynajmniej wg. definicji). A Ty mi piszesz o założeniach... coś chyba sie nie zgrywa.

Ale moim zdaniem takie są fakty - jeśli jesteś karana za to czy za tamto, ale pomimo tego i tak robisz po swojemu to znaczy że kara była po prostu do bani i tyle. I dlatego pisałam Ci o założeniach, bo jeśli facet idzie do pierdla za karę, ale on tam chcę iść to to NIE JEST dla niego kara. Nie sądzisz? On tam idzie dla przyjemności!

Teoria rozmywa się z praktyką, ale to my tworzymy teorię, bo to my definiujemy pewne aspekty. Ale nie na zasadzie "oo, to ja bym chciała żeby ten długi, obleczony skórą patyczek nazywał się klamerka", tylko badam rzeczywistość i oblekam ją w słowa, które dla wszystkich mają takie samo (lub chociaż podobne) znaczenie - bo tylko wtedy da się prowadzić jakąkolwiek dyskusję. Chyba, że nazywasz to tylko i wyłącznie na własny użytek - wtedy można nazywać nos łokciem i nikomu nic do tego.

Offline

 

#48 2014-04-18 13:17:52

Poznańska Łasiczka

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-27
Posty: 143
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Tylko prawda jest taka, że czasami nie dajemy ( ja przynajmneij) z siebie 100% i wtedy należy się kara.

A wg. tego co napisałaś wcześniej jeśli kara nie przynosi efektu to nie jest kara. Teraz nagle piszesz o założeniach a nie o efektach.

Offline

 

#49 2014-04-18 13:51:22

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Nie - jeżeli kara nie przynosi efektu, bo Ty sama zmieniasz swoje zachowanie to nie jest karą w kontekście BDSM. Jeżeli Ty nie chce zmienić swojego zachowania, i jesteś ukarana, ale nie zmieniasz swojego zachowania to znaczy, że kara była do bani.

Ok, chyba w końcu wiem o co Ci chodzi z tymi założeniami

nisza_E napisał:

To, że kara była nieudolna to jeszcze nie znaczy że założenie nie było zgodne z założeniami kary ;-)

O to, tak?? No to mnie chodziło o to właśnie, że kara z założenia ma poprawiać zachowanie u kogoś, kto tego zachowania nie chce zmienić, a skoro nie poprawia to kara była do bani, nie poskutkowała, nie zrealizowała swojego założenia, celu, tego po co została wymierzona.

Przekładając na BDSM: Pan cię ukarał, a Ty mówisz "A takiego wała, i tak zrobię po swojemu". Wtedy oznacza to, że kara była nieodpowiednia, bo nie nastąpiła zmiana zachowania, która miała wystąpić dzięki wymierzeniu kary.

Offline

 

#50 2015-02-01 11:06:46

 Borealiss

Użytkownik

Skąd: Niemcy
Zarejestrowany: 2015-01-31
Posty: 48
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Moim skromnym zdaniem w BDSM są kary i nagrody.
Owszem uległa daje z siebie 100 % - ale wydaje mi się że ( przy dłuższej głębszej relacji ) to wie jedynie sam Pan. Ona może już tego tak na prawdę nie wiedzieć , kiedy jest to 100 a kiedy 99,9.
Wszystko zależy od Pana, choć i nie zawsze.
Powiedzmy sobie szczerze, są kary dla których warto coś naskrobać , a są tez kary przed którymi można się postresować, zwłaszcza jeśli Domin jest bardzo kreatywny
Napisałam że wszystko zależy od Pana choć nie zawsze, no nie zawsze. Ogólnie stworzony przez pare system poznawczy u uległej, powinien być na tyle rozwinięty by wiedziała za co ewentualnie będzie ukarana a za co nagrodzona.... idąc dalej.... jeśli jest świadoma, ale dzisiaj ma ochotę na jakąś jedną z tych " przyjemnych kar " to może tak odegrać a może i nawet w lekkiej mierze zmanipulować że otrzyma to na co zasłużyła.
Chociaż udać się to może góra dwa razy, bo przeciez Pan nie jest głupi, i zauważy że coś jest nie tak .. a wtedy oooo...
W moim przypadku narzędziem jedynie " dyscyplinarnym " jest trzcinka.( między innymi ) Tak o . Podnieca mnie psychicznie - i to wszystko. Bo wiem że będzie mocno , wiem że muszę przyjąć taką karę . W tym przypadku nęci mnie sam fakt oddania i uległości. A z " przeżyciem " trzcinki to juz bywa różnie :-x x D
Jeżeli idzie o kary cielesne oczywiście...
Bo dla mnie największą karą , w sferze psychicznej , jest oczywiście albo zawieszenie albo milczenie.
Ciężko mi znieść kiedy traktuje się mnie jak powietrze. Owszem w swojej przekorze będę udawać że wszystko jest po mojemu, dam radę dzień , dwa... a później, koniec końców przychodzę z podkulonym ogonem.

Wracając do tematu kar, wiadomo każdy ma "swoje BDSM" , każda para nakreśla sobie granice. Jedynie w nie których przypadkach kiedy granice  potrzeby  i przesady są ruchome... wtedy owszem ciężko się zorientować co jest karą. Bo jeśli dwa lata temu powiedzmy pas był niewybrażalną karą ,to dziś o dziwo jest jedną z lżejszych form kary. Choć też za pewne zależy wszystko od otoczki i samego wykonania.

Zawsze mroziła mi żyły zimna profesja... opanowanie i idealizm :-x

Ostatnio edytowany przez Borealiss (2015-02-01 11:08:53)


Czasem wolność jest w stanie zniewolić mnie najbardziej.

Offline

 

#51 2015-03-31 23:40:46

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Borealis napisał:

Owszem uległa daje z siebie 100 % - ale wydaje mi się że ( przy dłuższej głębszej relacji ) to wie jedynie sam Pan. Ona może już tego tak na prawdę nie wiedzieć , kiedy jest to 100 a kiedy 99,9.Wszystko zależy od Pana, choć i nie zawsze.

Tak, tylko tutaj przychrzaniłabym się do kilku rzeczy. Pan nie jest wszechwiedzący. Ja mogę wyglądać jakbym moje działania wybiegały wręcz poza moja możliwości, a tak naprawdę to nawet nie dobiłam do 70%. I to chyba jest kolejny mit, który pokutuje - Pan powinien wiedzieć. Skąd biedny chłopina może wiedzieć, czy ja w danym dniu dam radę jeszcze więcej czy już nie? Zależne to jest od miliarda czynników, o których ten biedny chłopina nawet nie ma pojęcia, a gdzie tam jeszcze do oceny.

Często jest możliwość zaobserwowania pewnych rzeczy, to prawda, ale nie opierałabym na tym całej relacji. Tak samo ważna jest samoświadomość i poczucie tego na ile oszukuję samą siebie a na ile moje reakcje są realne. Bo jeśli sama siebie oszukuje, to co broni mnie przed oszukaniem Pana?

Borealis napisał:

jeśli jest świadoma, ale dzisiaj ma ochotę na jakąś jedną z tych " przyjemnych kar " to może tak odegrać a może i nawet w lekkiej mierze zmanipulować że otrzyma to na co zasłużyła.Chociaż udać się to może góra dwa razy, bo przeciez Pan nie jest głupi, i zauważy że coś jest nie tak .. a wtedy oooo...

Moim zdaniem "przyjemna kara" to jest jakiś dziwny twór Kara z założenia jest nieprzyjemna. Kara to jest środek represyjno-wychowawczy. To o czym piszesz, to jest zwyczajny seks z motywem sm. Przynajmniej w moich oczach.

Offline

 

#52 2015-04-01 09:38:57

 Havoc

Starszy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-05
Posty: 186
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

"Przyjemna kara" istnieje, zapytaj o nią masochistów.


"...Magia jest niczym wino, i jeśli nie jesteś, pani, do niej nawykła, grozi ci popadnięcie w nałóg..." Susanna Clarke "Damy z Grace Adieu"

Offline

 

#53 2015-04-01 10:14:32

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

No to dobrze, że nasze mamusie tego nie wiedziały, bo karałyby nas jedzeniem cukierków i szlabanem na naukę

Offline

 

#54 2015-04-01 15:04:45

malenstwo

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 81
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

Niszo, ja miałam szlaban na naukę

A co do "przyjemnych kar", to jak rozumieć, to, że np. ilość razów wymierzanych przez Pana jest tak bolesna, że łzy same lecą, a jednocześnie podniecenie rośnie?
Czy to nie jest wtedy taka "przyjemna kara"?

Offline

 

#55 2015-04-01 15:21:44

 nisza_E

http://skitime.pl/images/ranks/ranga_admin.png

7531075
Skąd: UK
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 825
Punktów :   
WWW

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

malenstwo napisał:

Niszo, ja miałam szlaban na naukę

Przypuszczam jednak, że szlabanu nie dostałaś za to, że się uczyłaś za mało, nie;)?

malenstwo napisał:

A co do "przyjemnych kar", to jak rozumieć, to, że np. ilość razów wymierzanych przez Pana jest tak bolesna, że łzy same lecą, a jednocześnie podniecenie rośnie?
Czy to nie jest wtedy taka "przyjemna kara"?

No tak, tylko zachowanie zmieniłaś nie dlatego, że dostałaś karę tylko dlatego że tak chciał Twój Pan, nie? Jeżeli następnym razem byś sobie pomyślał "kurcze, fajna ta kara była, przyjemna, może zrobię to za co zostałam ukarana jeszcze raz, bo mi się podobało" to chyba nie byłaby to zbyt dobra kara, nie;)?

Offline

 

#56 2015-04-08 13:56:39

malenstwo

Starszy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 81
Punktów :   

Re: Czy w BDSM istnieją kary?

nisza_E napisał:

No tak, tylko zachowanie zmieniłaś nie dlatego, że dostałaś karę tylko dlatego że tak chciał Twój Pan, nie? Jeżeli następnym razem byś sobie pomyślał "kurcze, fajna ta kara była, przyjemna, może zrobię to za co zostałam ukarana jeszcze raz, bo mi się podobało" to chyba nie byłaby to zbyt dobra kara, nie;)?

Raczej nie....
W sensie,  że zachowanie zmieniłam nie tylko dlatego,  że Pan chciał,  ale też z powodu kary.  Są kary,  które choćbym nie chciała wywołują podniecenie, ale jednocześnie nie chcę do nich wracać.  Było to np przypinanie klamerk do języka, bądź bicie po rękach.  Skutecznie oduczyłam się pewnych zachowań, choć w czasie wymierzenia kary moje ciało reagowało jak reagowało....
Nie wiem jak to działa

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.slownik.pun.pl www.headshotzhunters.pun.pl www.mojeklasy.pun.pl www.liceum33.pun.pl www.dsfuni50.pun.pl